Image

Reżyseria, scenariusz, scenografia:
Anna Makowska-Kowalczyk, Grzegorz Mazoń
Muzyka: Grzegorz Mazoń
Teksty piosenek: Anna Makowska-Kowalczyk
Obsada: Kazio Sponge, Anna Makowska-Kowalczyk, Grzegorz Mazoń

Fundacja Proces Postaci

Kazio Sponge SHOW.
PALEC POD BUDKĘ!

Wyobraź sobie, że jedziesz na rollercoasterze, w którym nie ma pasów bezpieczeństwa, ale nikomu nic się nie dzieje. Bo nie ma grawitacji. I uziemienia, zasad dynamiki Newtona, przyciągania, czarnych dziur. A świat działa według dziecięcej logiki i wygląda jak dziecięcy obrazek.
„Kazio Sponge Show. Palec pod budkę!” to familijny spektakl, w którym rządzi Kazio - 6-letni gaduła i ważniak. Kazio zaprasza widzów do swojego świata, by wspólnie zmierzyć się z dziecięcymi mitami i problemami.
Po co nam wyobraźnia? Jak jej używać? Czy każdy musi być superbohaterem? Dziecięcy pokój skrywa tajemnice, które wspólnie odkryjemy.

Kaziowi towarzyszy Mazi - multiinstrumentalista i przyjaciel - magik, który mając jedynie dwie ręce i looper, potrafi zrobić muzykę z linijki, puszki Coca-Coli, lakieru do włosów, podczas gdy ty myślisz, że gra dla ciebie cały band. Zabawa teatrem lalek, muzyką, słowem. Duża ilość interakcji z publicznością i improwizacji sprawia, że każde spotkanie z Kaziem i Mazoniem wgniata w fotel i poprawia humor.

SPEKTAKL PLENEROWY
SCENA LETNIA
Ogród Staromiejski

• wiek 3+

29.05 | 17:30

60 min.

fot. Jerzy Chaba